Вибір швейної машинки – питання непросте і дуже відповідальне. Кожен, хто планує пов'язати своє життя з пошиттям текстильних виробів, повинен добре в ньому розбиратися. Однак, навіть якщо машинку передбачається використовувати лише час від часу, для дрібного ремонту одягу, наприклад, то це не позбавляє від необхідності добре розбиратися в її пристрої і в принципах роботи на ній.
Всі сучасні швейні машини умовно можна розділити на два основних види: побутові та промислові. Як видно з назв, вони використовуються або в побуті, або в промисловому виробництві. У кожного виду машин є свої принципові особливості, переваги і, звичайно ж, деякі недоліки, які обов'язково потрібно знати.
Головними перевагами сучасних побутових швейних машинок можна вважати компактність, легкість і мобільність. Їх можна легко переставити з одного місця на інше, прибрати в шафу, причому, навіть діючи однією рукою. Ця легкість (всього 3-5 кг ваги) досягається за рахунок використання в їх конструкції деталей з пластику. З одного боку, це добре. Пластиковий корпус машинки, наприклад, дуже гарний зовні, і за ним легко доглядати.
З іншого боку, пластикові деталі в механізмі машинки швидко зношуються, що призводить її в непридатність. А це вже недолік досить істотний, тому що їх доводиться дуже часто ремонтувати. Саме через нього термін служби побутової швейної техніки невеликий – 3-5 років, потім з машинками починаються проблеми, доводиться звертатися в сервісний центр або до майстрів по ремонту, а ремонт, як правило, дешево не коштує.
Зате плюсом побутового обладнання є відносна безшумність роботи. Займатися шиттям і при цьому нікому не заважати, – що може бути краще! Сучасні конструктори швейних машинок цій якості приділяють дуже багато уваги.
Дуже багато сучасних швейних машинок володіють ще однією незаперечною перевагою, яка дуже цінується непрофесійними швачками – це багатофункціональність. На одній машинці можна виконати найрізноманітніші операції, при цьому змінюючи тільки настройки і знімні лапки. Це дуже розширює можливості тих, хто займається шиттям в домашніх умовах. Немає необхідності бігти в ательє або до подруги – все можна зробити самостійно, причому досить швидко.
Однак для тих, хто вирішив займатися швейною справою професійно, слід знати, що існує багато різновидів машинок, що володіють відносно вузькою спеціалізацією. Найпопулярніший різновид – швейна машина електромеханічного класу, проста в управлінні і обслуговуванні, компактна і доступна широкому колу користувачів. Комп'ютеризовані швейні машини оснащені більш розширеним спектром виконуваних програм, що дозволяють зайнятися реалізацією творчих завдань. Більш складні в управлінні, чутливі до якості електропостачання і дорожчі за вартістю. Великою популярністю користуються також вишивальні машини, здатні істотно полегшити працю сучасних рукодільниць і підвищити їх продуктивність. Також, досить широке застосування отримала швейно-вишивальна техніка, яка втілила в собі можливості комп'ютеризованих і вишивальних машин, що дозволяє істотно оптимізувати площу творчої майстерні.
Також популярні і більш вузькоспеціалізовані варіанти, наприклад, розпошивальні і в'язальні машинки, а також оверлоки і коверлоки. Останній вид поєднує в собі функції оверлока і розпошивальної машини, і завдяки цьому в домашніх умовах можна створювати речі, виконані на високому професійному рівні.
Побутовому обладнанню потрібні досить простий догляд і обслуговування, які полягають в регулярному чищенні, і в деяких випадках – мастилі окремих вузлів і механізмів. Не потрібно мати спеціальних знань, щоб підтримувати свою машинку в порядку – досить просто слідувати рекомендаціям виробника.
Сама робота на машинах подібного плану теж максимально проста, інтуїтивно зрозуміла і доступна. Будь-яка людина, навіть яка не має ніякого відношення до шиття, або дитина, може сісти за машинку і дуже швидко розібратися, що і як в ній працює, і як потрібно шити.
Вартість побутових машин в даний час коливається від невисокої до дуже високої. Цілком можливо придбати непогану машину за порівняно невеликою ціною. Устаткування такого плану сьогодні доступне широкому колу споживачів. Якщо ж машинка необхідна для професійної діяльності, то краще зібрати грошей і купити модель подорожче – ціна дуже швидко окупиться.
Цей вид швейних машин не можна назвати компактним, легким або мобільним. Кожна з таких машин забезпечена стаціонарною платформою значних розмірів і призначена для постійного перебування в одному і тому ж місці (наприклад, в швейному цеху або потоці).
Промислове устаткування має вельми значну вагу (від 50 кг і вище), оскільки виготовляється воно з металу, з мінімальною кількістю пластикових елементів. Звідси його головна перевага – великий термін служби за рахунок зносостійкості деталей механізму. Головне призначення промислових машин – продуктивно працювати не менше 8-10 годин поспіль, а при необхідності – і більше, наприклад, цілодобово в три зміни. Саме таким машинам просто необхідно бути стійкими до зносу і пошкоджень і витривалими при постійному навантаженні.
Працює промислова швейна машина хоч і голосніше, ніж машинка побутова, але все одно досить тихо, і це не дивлячись на те, що у неї дуже потужний двигун. Сучасні швейні цехи вже не такі гучні, як 10-20 років тому. Знижений рівень шуму практично не втомлює тих, хто працює на цих машинах, і це, безперечно, великий плюс.
Сьогодні промислові машини роблять в основному вузькоспеціалізованими. Кожна з них може виконувати якусь одну операцію, але зате досконало. У промислових масштабах цей варіант розподілу операцій між швейними машинами є оптимальним. Він дозволяє всьому виробництву працювати злагоджено, продуктивно і ефективно, і завдання виконувати дуже швидко.
В плані догляду та обслуговування промислове обладнання досить вимогливе, адже від цього залежить якість і термін його служби. На промислових підприємствах за цим стежать механіки зі спеціальною освітою та досвідом роботи.
Сама робота на промислових машинах також вимагає наявності професійної освіти і досвіду, оскільки дане обладнання відноситься до професійного.
Вартість сучасних промислових машин дуже і дуже висока. Це обумовлено їх високою якістю, а також тривалим терміном служби. Доступними для широкого кола споживачів їх назвати не можна.
Вибір швейного обладнання залежить від багатьох факторів. Перш за все, слід оцінити, наскільки часто передбачається використовувати швейну машину. Якщо вона буде потрібна 3-5 разів на місяць, щоб, наприклад, підшити фіранки або вкоротити плаття, то досить буде простенької і недорогій моделі побутового рівня.
Якщо ж передбачається шити на машинці багато годин, займаючись, наприклад, професійним пошиттям або ремонтом одягу, то вибір краще зупинити на професійній промисловій машині. Її однієї вистачить на дуже довгий час, і з нею не буде ніяких особливих проблем. Звичайно, це потребує значних фінансових витрат, однак можна не сумніватися, що вже скоро ця дорога покупка з лишком себе окупить, а потім почне приносити чистий прибуток, не рахуючи того задоволення, з яким можна буде на ній працювати.
Обслуговування промислової машинки також спричинить за собою додаткові витрати на виклик фахівця, але вдаватися до цього потрібно буде нечасто, більше з метою профілактики, оскільки промислове обладнання відрізняється високою якістю.
Також необхідно знати, що сучасний ринок швейних машинок дуже сильно відрізняється від того, який існував ще 20-30 років тому. Наприклад, раніше бренд, під яким випускалася машинка, автоматично означав якість виробу. Однак сьогодні багато авторитетних раніше брендів перекуплені виробниками, які не стежать за якістю виробленого ними устаткування. Дуже багато таких машинок потрапляє до нас в країну з Китаю, але деякі покупці на країну-виробника не звертають ніякої уваги, вважаючи, що бренд гарантує якість покупки. На жаль, це далеко не так, тому швейні машинки необхідно вибирати тільки за надійною рекомендацією.
Ось такі вони, швейні машини, побутові та промислові – зі своїми особливостями і сильними, і слабкими сторонами, але зі спільною метою – допомагати шити, шити красиво, якісно, з душею. Вибирати їх потрібно так само – з душею, але, звичайно, з оглядкою на технічні характеристики і можливості.
Останні новини
Вгору