Збулася ваша мрія – вам подарували або ви самі купили оверлок. Тепер можна і шви акуратно обробити, і, головне, почати нарешті шити вироби з трикотажу, адже зараз так багато красивих еластичних тканин можна купити. І футболки для чоловіка, і піжаму для сина, і спортивний костюм собі, коханій, – все можна зшити, використовуючи оверлок.
Але сталося несподіване. Начебто все робили за інструкцією, розібралися в системі заправки ниток, почали шити – але оверлок відмовляється виконувати своє завдання. Поговоримо про те, які на перший погляд незначні помилки можуть привести до його значної поломки. Назвемо 9 поширених помилок, які часто допускають швачки в роботі з оверлоком, що може привести до поломки агрегату, неякісного шиття і швидкого зносу машинки.
У багатьох швачок, які працюють на звичайній швейній машинці, виробилася така звичка: після закінчення строчки, перш ніж відрізати нитки ножицями, їх небагато витягають назад. Викликано це тим, що іноді верхня нитка, коротко відрізана, вислизає з вушка голки, і доводиться знову вставляти нитку в голку. При роботі на оверлоці потрібно контролювати себе і позбуватися від цієї звички. Ні в якому разі не можна тягнути нитки після закінчення шиття. Деталі агрегату дуже ніжні, їх легко зламати, а також порушити налаштування. В цьому випадку оверлок буде петляти, видавати некрасиву строчку або пропускати стежки.
Порада! Дошиваючи до кордону тканини, продовжуйте роботу, залишаючи ланцюжок з ниток, після чого спокійно їх обріжте.
Після закінчення шиття, продовжуючи строчити, багато хто не знає, що при утворенні ланцюжка потрібно піднімати лапку. В результаті опущена на зубці транспортера без тканинного прошарку лапка швидко зношується, а зуби транспортера затупляються.
На задній панелі є регулятор диференціального транспортера з коефіцієнтом. Його необхідно поставити на значення "одиниця". Зубці, як передні, так і задні, працюватимуть рівномірно. Тиск на підошву лапки буде однаковим. Якщо цього не зробити, то лапка буде зношуватися з одного боку сильніше, з іншого слабкіше, що через деякий час приведе до неякісної роботи оверлока.
Порада! Обов'язково, дошиваючи до краю тканини, піднімайте лапку або поставте диференціал на розподіл "один".
При пошитті виробів з товстої тканини багато хто орієнтується на положення лапки при другому підйомі. Але потрібно враховувати не підйом лапки, а висоту підйому ножа, який обрізає тканину. Тільки тоді матеріал буде добре просуватися зубцями і повністю оброблятися оверлоком.
Порада! Збираючись зшити виріб з товстої тканини (футер, драп), орієнтуйтеся не на граничний підйом лапки, а на граничний підйом ножа. Не використовуйте оверлок для пошиття речей зі шкіри.
Якщо вам необхідно скористатися маховим колесом, щоб звільнити ділянку ниток, то крутити його потрібно на себе (проти годинникової стрілки), а не навпаки. Вільний рух руки призведе до того, що нитки заплутаються, цей клубок ниток доведеться діставати і перезаправляти оверлок повністю. Далі шити він відмовиться. Більш серйозна проблема – можуть постраждати петельники.
Порада! Махове колесо крутіть тільки на себе (зверніть увагу на стрілку, яка вказує напрямок руху махового колеса).
Оверлоки, що прийшли з заводу, мають стандартні налаштування, пристосовані до роботи з голками №80 і №90. Фахівці не радять міняти товщину голки в меншу або більшу сторону (менш №70 і більш №90), так як можна пошкодити ніжний механізм петельників.
Порада! Будьте уважні, купуючи голки для оверлока. Вони повинні бути тільки 80 або 90 номеру.
Деякі користувачі, заправивши оверлок, забувають закрити передню панель. Більшість оверлоков має датчики, і при натисканні на педаль, оверлок не почне свій рух, як, наприклад, не закрита міцно пральна машина. Але у деяких агрегатів (старіших і дешевих) таких датчиків немає. Робота на оверлоці з відкритою панеллю може травмувати руку, а при попаданні в панель будь-якого предмета (гудзики, гачки та ін.) може зламати механізм.
Порада! Не запускайте оверлок з відкритою передньою панеллю. Перш ніж натиснути на педаль, щільно зачиніть передню кришку.
Відійшла в минуле позначка речей за допомогою ниток. І початківці, і досвідчені швачки часто з'єднують деталі за допомогою металевих шпильок. На звичайній швейній машинці цілком можна сточувати скріплені шпильками деталі, у міру просування витягуючи їх. При роботі на оверлоці шпилька може потрапити під ніж, обрізуючий край, і безнадійно зламати його. Доведеться міняти ці дорогі деталі: верхній ніж коштує в межах 15-25 доларів. Але може пошкодитися і нижній ніж, який теж недешевий. Одна маленька шпилька позбавить вас значної суми грошей.
Порада! Перед обробкою оверлоком витягніть всі шпильки з тканини. Якщо ви не впевнені в точності шиття, зробіть позначку на руках за допомогою ниток.
Цю помилку часто допускають досвідчені швачки. Прагнучи заощадити час, вони не піднімають лапку, а підсовують тканину під її кінчик, не піднімаючи повністю це пристосування. Оскільки конструктивно в оверлоці тиск лапки на тканину доводиться не на передню її частину, а на п'яту. Щоб рівномірно цей тиск був розподілено, виробники вставляють стабілізуючу пластину, яка частково підтискає лапку і спереду. Якщо постійно підсовувати під лапку тканину, то з часом пружина пластини ослабне, і підхоплення на старті закінчиться сумно. Ті, хто підсовують тканину під передню частину лапки, свідомо чи несвідомо ламають свій оверлок.
Порада! Починаючи роботу на оверлоці, не полінуйтеся підняти лапку і акуратно підкласти тканину. Це займе секунду і не затримає вашу роботу, але збереже в цілості ваш оверлок.
Останні новини
Вгору