Сьогодні більшість швейних машинок комплектується безліччю лапок. Їх кількість залежить від того, скільки операцій машинка може виконати. У деяких моделях їх до 5 штук. А в розвинених, наприклад, таких як Janome MC 6700P, їх 14 стандартних і набір для квітлінга.
Зовні лапки дуже різні. Зрозуміти, яка з них для чого призначена, може професійна швачка, яка всіма лапками користувалася.
Сьогодні змінити лапку для різних видів строчки просто - не потрібна викрутка або інше пристосування. Для цього потрібно всього лише натиснути на важіль. Ось так виглядає зміна лапки.
Види лапок для швейних машин Janome різноманітні. Але абсолютно всі моделі поставляються з універсальної прямий лапкою.
Ця лапка спочатку встановлена на всіх видах швейних машин. Всі інші види лапок відрізняються.
З її допомогою можна приховати шов, підшиваючи низ брюк або спідниці, зшити деталі м'якої іграшки або з'єднати шви в одязі, щоб вони залишилися непомітними.
За допомогою цієї лапки можна з успіхом зімітувати оверлочний шов. Вона підходить для більшості швейних машин різних виробників.
Важливо розуміти різницю між оверлочної та трикотажної рядком і її імітацією. Оверлок не тільки обметують краю, а й обрізає тканину по краю. А лапка в побутовій швейній машинці виконує лише імітацію роботи оверлока. Сама рядок може бути косою, еластичною, подвійний і закритою.
Бувають різних конструкцій і служать для пришивання блискавки відкритою і потайний. А, крім того, можуть бути двох і односторонніми. Крім того, лапки для потайної блискавки можуть випускатися як в металі, так і пластикові.
Лапка для потайної блискавки виглядає так
Вона пришиває блискавку до тканини максимально близько до зубців, приховуючи її.
Такий варіант підійде для виконання оздоблювальних швів. Завдяки прозорій платформі, на якій нанесені паралельні лінії, легко витримати рядок на рівному відстані.
Вона з успіхом може використовуватися для оздоблювальних робіт по будь-якому одязі, але особливо зручна тим, хто займається машинною вишивкою.
Часто петля необхідна навіть на виробах із застібкою блискавкою. Ця лапка допоможе виконати петлю за 4 кроку в напівавтоматичному режимі.
Особливість виконання петлі - довжина стібка повинна бути мінімальною!
Що робить ця лапка, зрозуміло з назви. При роботі з нею обов'язково потрібно збільшити натяг верхньої нитки. Голка в центральному положенні. Мінімальна довжина стібка не повинна бути менше 3 мм.
З її допомогою легко зібрати дві деталі, одна з яких буде прісобранная.
Важливо! Велика деталь, яка повинна призбирували укладається вниз.
Ці лапки можуть бути на різну кількість шнурів від 3 до 7. Завдяки їй можна легко пришити шнури на однаковій відстані одна від одної за один підхід.
Важливо! Шнури заправляються в лапку, і тільки потім вона встановлюється на машинку. Натяг не повинно бути сильним, інакше тканина під шнуром сяде.
Оздоблювальні шнурки використовуються для декорів одягу, різних аксесуарів, пошиття іграшок, сумок і багато чого іншого. Принцип дії лапки простий-шнур заправляється в жолобок і рівно викладається на тканини. Така конструкція забезпечить точне його позиціонування.
За допомогою цієї лапки легко виконати защипи на тканини. Ця лапка випускається з жолобками на підошві. Вони можуть бути більш-менш глибокими і кількість жолобків варіюється.
Від глибини жолоби залежить висота і товщина складки на тканині.
Використовується в тих випадках, коли слід зробити подгибку на будь-якому виробі. Вона одночасно підвертає тканину і робить рядок.
Лапки равлики особливо популярні при роботі з постільною білизною.
Пришити бахрому можна не тільки до штор. Нею прикрашають сумки, куртки, светри та багато іншого. Пришивати бахрому потрібно поклавши під виріб.
Її використовують спільно з рядком зиг заг.
Важливо! Чим менше довжина стібка, тим щільніше буде пришита бахрома.
Як видно на фото, гумка протягується крізь лапку. Конструкція забезпечує натяг гумки.
Трикотаж - норовиста тканину. Найкраще зшивати вироби з нього на спеціальній машині - распошивалки. Але в домашніх умовах, коли немає можливості купити кілька швейних машин, можна скористатися лапкою для трикотажу.
З її допомогою можна збирати не тільки трикотажні тканини, але і все, що сильно розтягуються, наприклад, стрейч.
Зшити шкіру, замш, шкірозамінник або дуже щільні матеріали можна за допомогою роликового лапки. З її допомогою можна виконувати не тільки пряму строчку, а й зигзаг. У деяких випадках вона підійде для оздоблювальних і декоративних швів.
Для роботи з шкірою можна використовувати не тільки роликовую лапку. У деяких випадках, коли шкіра дуже тонка, можна вибрати тефлонову лапку. Вона м'яко проковзне по поверхні і не залишить слідів на поверхні.
Вона може бути пластикова або металева. Але в будь-якому випадку, ви завжди побачите, де стає голка. Служить для зшивання клаптиків між собою, виконання об'ємних візерунків і іншого. Тканина подається вручну, а робота відбувається на малих обертах.
Ця лапка з успіхом використовується для вишивки на швейних машинах, з її допомогою просто заштопати будь-який виріб, а так само виконати стежку, наприклад, покривала.
Це важливе питання, тому що не всі лапки підійдуть до машинок від різних виробників. Тому, при виборі зверніть лапок зверніть увагу на те, які машинки вказані в характеристиках.
Якщо ви власник швейної машинки Janome, то ви вже знаєте - рядок зигзаг виконується в ній не так, як у машин інших ТМ. У всіх машинках зигзаг йде по центру рядки, зміщуючись вліво і вправо. Тут же вона починається з крайнього лівого положення і доходить до центру. Тому, лапки на неї мають свою специфіку.
При покупці важливо враховувати і репутацію продавця.
Останні новини
Вгору