Вибір конкретної моделі починайте, зрозуміло, з визначення своїх потреб. При виборі електромеханічної машини в першу чергу приділіть увагу її функціональним можливостям. Не відмовляйте собі в задоволенні орієнтуватися на дизайн – адже машина повинна вам подобатися. Не забудьте поцікавитися комплектом додаткових аксесуарів, які ви отримаєте разом з машиною (набір голок, різні лапки, розпорювач, шпульки, інструменти для обслуговування машини). Обов'язково перевірте машину в роботі, не варто відмовляти собі в можливості обстежити машину ще до оплати. Перевірте, наскільки легкий у неї хід, чи не чути при шитті явних сторонніх звуків, клацань, постукування або сильної вібрації. При виборі електронної швейної машини оцінюйте також зручність управління. З'ясуйте, наскільки просто орієнтуватися в меню, чи русифікована/українізована машина, і чи є у неї швейний радник або підказки.
1. Машини з механічним вибором швів (електромеханічні машини). Найпростіші з сучасних, вибір виду шва і все регулювання виконуються, як правило, за допомогою коліщатка на передній панелі. Зазвичай всі операції підписані і труднощів під час роботи не буває. Така швейна машина здатна допомогти Вам подолати невеликі ускладнення в шитті, проста в експлуатації, при цьому володіє прийнятним набором швів, в тому числі і декоративних.
2. Комп'ютерні швейні машини (в машині є комп'ютерна плата). Машини цього класу мають більшу функціональність за рахунок вбудованого мікропроцесора. Вони забезпечені електронним кнопковим блоком управління і дисплеєм, на який видається вся інформація: про вибрану програму, встановлених регулюваннях, а також підказки в процесі роботи. Машина вміє виконувати всілякі функціональні і декоративні шви, причому можливо їх комбінування, тобто користувач може задати свою індивідуальну програму обробки тканини. Машина має "інтелект", тобто вміє підказати, яку голку, тип і довжину стібка потрібно вибрати в залежності від тканини. Крім того, що швейні машини з комп'ютерним управлінням виконують все те ж саме, що і машини з механічним управлінням, вони ще можуть здійснювати рух тканини не тільки вперед-назад, але і вліво-вправо, що дозволяє виконувати строчки різної ширини.
3. Швейно-вишивальні комп'ютерні машини. Це найдорожчі швейні машини, вони забезпечені окремим блоком для вишивання, їх можливості суттєво перевищують потреби середнього любителя шити. Виробники заявляють до 500 видів операцій, 7 і більше видів петель, автоматичні регулювання натягу верхніх і нижніх ниток, вбудовані схеми вишивок. Голка може рухатися в різних напрямках, тому машина вміє вишивати гладдю, хрестом, їй під силу рішельє, мережки, фестони (Super Galaxie). Якщо придбати спеціальне програмне забезпечення, то можливо підключати персональний комп'ютер (або додатковий пристрій, що запам'ятовує) і створювати власні мотиви вишивок. Це справжні машини для творчості!
4. Оверлоки. Основне призначення цих швейних машин – обрізка та обробка країв тканини, які обсипаються. Оверлок за єдиний прохід може обрізати край, стачати деталі і обмітати зріз, перешкоджаючи його розпуску. Оверлок здатний замінити нормальну швейну машину в рідкісних випадках, але насправді, це незалежний пристрій. Проте, якщо до оверлока додається набір лапок, його штатні операції можуть бути розширені режимом невидимої подгибки, тасьми і т.д..
Кількість строчок варіюється в залежності від класу швейної машини і діапазон дуже широкий: від 5 найпростіших видів до сотень. Робочі строчки визначають, чи впорається машинка з трикотажем, чи зможе якісно обробити краї, виконати непомітну підгибку.
Тому при виборі Вашої помічниці з'ясуйте, скільки у неї закладено в першу чергу робочих строчок. Чим їх більше, тим зручніше буде Ваша робота (наприклад, еластична строчка для трикотажу помітно розширить список тканин, з якими можна творити).
Декоративні строчки призначені для прикраси виробу. Як уже згадувалося вище, швейні машинки з механічним управлінням мають в своєму активі набагато менше можливостей декорації, ніж комп'ютерні.
Петлі. Вони завжди були найскладнішим елементом з точки зору обробки. Але зараз навіть електромеханічні машини можуть обробляти петлю в напівавтоматичному і автоматичному режимах. Якщо модель не володіє такою функцією, отже, вона давно застаріла і є сенс придбати іншу.
Машини з комп'ютерним управлінням виконують до 10 видів петель в автоматичному режимі, причому роблять це на рівні професійного обладнання. Крім того, можна один раз виконати петлю і занести її параметри в пам'ять – машина зробить будь-яку кількість однакових петель. Розмір петлі задається в міліметрах або за допомогою ґудзика, поміщеного в спеціальне вимірювальне обладнання.
Човниковий пристрій. Човник може бути хитний, горизонтальний і так званого подвійного обігання (вертикальний).
Човник, що гойдається – найпростіший варіант, ця технологія використовувалася ще в старих швейних машинах без електропривода. Головний його недолік, це конструктивна неможливість використання при високих швидкостях. Звідси ймовірність виникнення вібрацій і низька швидкість.
Горизонтальний човник стає зараз більш поширеним, навіть в бюджетних моделях, він позбавлений недоліків "гойдальної" технології, хоча регулювання натягу нижньої нитки трохи складніше.
Використовуваний механізм подвійного обігання дозволяє уникнути вібрації, дає кращу якість строчки. Вертикальний човник з подвійним обіганням використовується в дорогих побутових і професійних машинах. Це найнадійніший механізм, в ньому практично виключена можливість заплутування нижньої нитки.
Потужність приводу і зусилля проколу. Взагалі кажучи, споживана потужність приводу відіграє меншу роль, ніж зусилля проколу. У ряді машин це зусилля регулюється автоматично, що дозволяє і акуратно працювати з шовком, і пробивати кілька шарів парусини.
Регулювання тиску лапки. Може здійснюватися за допомогою пружини або автоматично в більш "просунутих" моделях. Для прошиву особливо товстих матеріалів передбачений підйом лапки на висоту до 12 мм.
Регулювання натягу ниток. Той, хто хоч раз користувався швейною машиною, знає: найкрасивіша і якісна строчка виходить, коли верхня і нижня нитки переплітаються невидимо, в глибині матеріалу. Це забезпечується правильним регулюванням натягу ниток. Натяг верхньої нитки регулюється звичайно за допомогою механізму на передній панелі, нижньої – підлаштувальним гвинтом на човнику. Деякі швейні машини з комп'ютерним управлінням автоматично регулюють натяг ниток залежно від виду тканини і шва.
Швидкість шиття. Цей важливий показник визначається силою натискання на педаль. У деяких моделях з метою поліпшення безпеки і підвищення психологічного комфорту передбачений захист від ривків, тобто швидкість шиття буде збільшуватися плавно. Також є моделі в яких використовується не педаль, а кнопка "СТАРТ/СТОП"; в цьому випадку швейна машина постачена важелем-регулятором швидкості.
Підйом/опускання голки. Дуже зручна функція, що дозволяє при натисканні спеціальної кнопки фіксувати голку в крайньому верхньому або нижньому положенні.
Автоматична обрізка нитки дозволить не тягнутися постійно за ножицями; особливо зручно, якщо виріб сконструйований таким чином, що є багато коротких швів.
Нитковдівач – призначений для полегшення і прискорення заправки нитки в голку.
Верхній транспортер тканини – спеціальний пристрій, який кріпиться поруч із притискною лапкою й суттєво полегшує роботу з тонкими і легкими матеріалами, оскільки ліквідує зсув шарів тканини. Pfaff робить цей пристрій незнімним, що дозволяє міняти лапки в міру необхідності.
Швейний радник – система допомоги і підказок у швейних машинах з комп'ютерним управлінням. Залежно від класу машини радник може не тільки повідомити, яку лапку слід використовувати, наприклад, для потайної "блискавки", але і навіть показати картинки, яким чином її використовувати.
Орієнтуючись на наведені вище показники, потрібно вибрати електричну швейну машину. Безпосередньо в магазині (краще спеціалізованому, а не просто побутової техніки) рекомендується з'ясувати, що входить в комплект (керівництво, схеми вишивок, набір голок і лапок) і спробувати машину в дії, подивитися, як вона виконує строчки, чи зручно буде за нею працювати саме Вам (обов'язково скористайтеся цією можливістю!).
В нашому магазині менеджери-консультанти можуть дати грамотну консультацію, запропонують виконати пару операцій самостійно, щоб Ви змогли оцінити ергономічність.
Але головне, щоб ви вирішили для себе, який набір функцій дійсно необхідний. Нерідко буває так, що у новопридбаної швейної машини в арсеналі 10 видів петель, з яких затребуваними виявляються тільки 3-4.
Тому, щоб не переплачувати за зайву функціональність, при виборі швейної машини, перш за все, важлива чесність перед самим собою і чітке розуміння того, що збираєтеся шити з її допомогою.
Останні новини
Вгору