Подвійні голки для швейних машин експлуатуються на сучасному обладнанні будь-якого типу і конфігурації. Інструмент дозволяє формувати дві естетичні паралельні строчки на тканині. Призначення: декор (відстрочка крокового шва джинсів) і закріплення шва.
Завдяки швейній машині з подвійною голкою, можна оперативно і акуратно підшити края будь-якого виробу з деніму, трикотажу, льону та інших видів тканин: прокласти строчку по особовому краю, щоб на виворітній стороні вийшов естетичний "зигзаг". Ще одна можливість голки – фіксація защипів. Голка подвійного типу успішно нашиває тасьму і дозволяє оформити збірку полотна з використанням гумки.
Шиття подвійною голкою – поширений прийом, що дозволяє реалізувати безліч задумів. Основні різновиди робочих процесів:
Строчка подвійною голкою дозволяє комбінувати нитки різних кольорів. Це означає, що верх і низ однієї строчки можуть відрізнятися.
Подвійна голка на сучасній швейній машинці дозволяє робити різні за типом і структурі строчки. Мова не тільки про колір і розмір ниток, а також тип самого полотна. Розрізняють такі різновиди строчок за допомогою подвійного інструменту:
"Подвійною" голку назвали тому, що інструмент представлений двома голками, що йдуть паралельно, зафіксованими в одному поліамідному блоці-тримачі. Відстань різна – на упаковках даний параметр вказаний в міліметрах. Найпопулярніші голки з відстанню 1,6, 2, 2,5 або 3 мм.
Види голок для шиття з урахуванням ключових параметрів:
Найпростіший і надійний варіант – це універсальна голка (UNIVERSAL). При роботі з джинсовими полотнами і денімом різної щільності підходить інструмент категорії JEANS. У даній модифікації голки потовщені, але з більш гострими кінчиками. Подвійна голка для трикотажу – STRETCH. У неї закруглений кінчик, який розсовує переплетення ниток. Модель METALLIC експлуатується при роботі з металізованими нитками.
Зверніть увагу на маркування у вигляді двох цифр. Воно є на кожному виді подвійних швейних голок. Розшифровується воно таким чином:
Незважаючи на універсальність і простоту використання, правильно вибрати і шити подвійною голкою вміє далеко не кожен. Перше правило: ширина інструменту повинна бути менше максимальної ширини зигзага на машині. Розмір голок можна подивитися на пластиковому фіксаторі.
Другий орієнтир – ширина строчки "зигзаг" на швейному пристрої. Перш ніж почати шити, краще перевірити, чи правильно Ви поставили значення. Для цього повертаючи рукою махове колесо, повільно опрацювати на апараті будь-який елемент малюнка. В ідеалі голка не повинна зачіпати лапку.
Правильна установка і заправка подвійної голки – запорука комфортної роботи на швейному апараті. дотримання всіх правил підготовки апарату і експлуатації інструментів дозволить уникнути поширених проблем, а також істотно продовжити термін експлуатації обладнання.
Алгоритм вставки інструменту в машинку:
Не забувайте враховувати розміри голок для шиття при заправці в апарат. Другий важливий крок: правильна заправка нитки в голку. Відбувається це таким чином:
Після завершення підготовчих робіт буде потрібно тестова строчка. Вона дозволить переконатися, що все було зроблено правильно. Найпоширеніша проблема: чому не шиє подвійна голка або пропускає строчку.
Якщо ви відмітили, що машинка пропускає один або відразу кілька стібків на полотні:
Щоб отримати хороший шов, приділіть увагу правильному вибору всіх робочих деталей і компонентів: ниток, тканини, голок. Всі зазначені елементи повинні чітко відповідати один одному. Щоб отримати ідеальну строчку і акуратний презентабельний шов, робота з подвійною голкою повинна проводитися виключно на зниженій швидкості швейного агрегату.
Одна з найпопулярніших причин поломок подвійної голки в швейному апараті: некоректно відрегульований натяг верхньої нитки. Надмірна фіксація на верхньому тримачі створює грубий вплив нитки на саме голкове вушко. Воно в свою чергу швидко протирає нитку. Якщо ж матеріал підвищеної міцності, то ламаються або гнуться вже самі голки. Усунути проблему можна, знизивши рівень натягу верхньої нитки.
Найбільш часта проблема, яка веде до поломки голок: неправильно обраний режим строчки. Якщо не виставити правильний режим строчки, то деформуватися може, як одна, так і обидві голки. Часто це трапляється, коли встановлюється режим роботи "зигзаг". Рішення: використовуйте голки виключно на робочих агрегатах з широким голковим отвором в форматі прямої строчки та інших відповідних режимах.
Іноді швачки стикаються з недостатнім просуванням транспортера. Це призводить до нерівномірного проходження тканини. В результаті голка деформується або ламається повністю.
Як вирішити цю складність: полотно стане краще просуватися, якщо трохи підняти зубчасту рейку нижнього транспортера. Врахуйте, що протягувати тканину вручну на себе вкрай небажано. Якщо Вам потрібно витягнути тканину з-під лапки, виймайте її тільки від себе.
Останні новини
Вгору