Сьогодні існує величезний вибір устаткування для шиття на будь-який смак і з різними характеристиками. Незважаючи на те, що якість пристроїв стала набагато вище, деякі проблеми все ще заводять в тупик. Досить часто люди, які регулярно користуються швейними машинками, стикаються з такою проблемою, як обрив нитки. Причин цьому явищу може бути кілька. У цій статті ми розглянемо основні причини, за якими обривається нитка, а також способи вирішення цієї проблеми.
Першою причиною, яка зустрічається найчастіше, є те, що застосовуються нитки низької якості. Можуть використовуватися старі котушки, які залишилися ще після бабусі. Їх вже давно варто викинути, а не використовувати для шиття. Як правило, такі нитки рвуться навіть при мінімальному зусиллі і не можуть експлуатуватися за призначенням.
Проблемою деяких сучасних ниток низької якості є наявність невеликих вузликів, які просто не проходять у вушко голки. Варто звернути увагу ще й на те, що не повинно бути присутнім великої розбіжності між товщиною верхньої і нижньої нитки. Потрібно дуже уважно вибирати нитки і віддавати перевагу більш дорогим, перевіреним виробникам. Якщо і вийде щось зшити за допомогою дешевих ниток, то вони дуже швидко порвуться під час носіння.
Другою причиною є те, що нитка не відповідає тій тканині, яку необхідно прошити. Також варто звернути увагу на те, щоб нитка підходила використовуваній голці. Для цього варто скористатися спеціальною таблицею і правильно підібрати розміри.
Важливо ще й правильно встановлювати голку, з чим в сучасних машинках часто можуть виникати проблеми. Це призводить не тільки до постійного обриву нитки, але ще і до того, що строчка відрізняється поганою якістю. Дана причина обриву легко виправляється, якщо подивитися кілька спеціальних відео по установці голки.
Перед використанням необхідно перевіряти нитки на міцність. Іноді зустрічаються деталі машин з пропилами в місцях проходження нитки або незначними заусенцами. В такому випадку, щоб не відбулося обриву під час шиття, попередньо потрібно усунути всі присутні дефекти. Одним із способів є використання нульової наждачки, якою полірується поверхня деталі.
Також обов'язково потрібно час від часу перевіряти ту частину швейної машинки, в якій знаходиться регулятор натягу нитки. У ній присутня спеціальна компенсуюча пружинка. Вона повинна максимально ефективно працювати, щоб між тарілочками натягу не накопичувалося сміття. Якщо воно там присутнє, то його обов'язково потрібно негайно усунути. Звернути увагу варто і на направляючу скобу поруч з голкою, яка з часом має властивість зношуватися. Всі напрямні повинні функціонувати повноцінно. В іншому випадку уникнути обриву нитки під час шиття не вийде.
Поширеною причиною серед новачків вважається неправильно заправлена нитка. Тому варто заздалегідь вивчити всі особливості заправки ниток, подивитися навчальні відео і під час шиття, якщо стався обрив нитки, в першу чергу звертати увагу саме на цей момент. Після заправки нитки котушка повинна обов'язково розкручуватися проти годинникової стрілки. У новачків з цим досить часто виникає проблема і шпулька крутиться куди завгодно, але не туди, куди потрібно.
Не менш поширеною причиною обриву нитки вважається наявність незначних відколів або задирок безпосередньо на голковій пластині. Вони можуть бути настільки непомітними, що їх навіть не можна відразу помітити. Також дефекти можуть бути присутніми на лапці. В результаті цього нитка буде постійно чіплятися в дефектних місцях і рватися, що може стати причиною навіть пошкодження тканини. Для того, щоб вирішити проблему, потрібно зняти дані частини швейної машинки і навіть якщо нічого не буде на них виявлено, варто пройтися нульовим наждачним папером. Він прибере з поверхні незначні відколи або задирки, які можуть приносити величезну кількість проблем.
Під час шиття нитки можуть обриватися з різних причин, і вище ми розглянули основні з них. Варто відзначити, що причина може виникнути навіть у тому випадку, якщо швачка використовує дороге і якісне обладнання від перевіреного виробника. Якщо все ж подібна проблема виникає на регулярній основі, то необхідно перевірити спочатку якість придбаних ниток, а потім стан швейної машинки.
Особливу увагу потрібно приділити робочим частин обладнання, які можуть під час експлуатації пошкодитися або ж отримати якісь дефекти. Бажано по можливості розібрати пристрій і ретельно обробити його наждачним папером, щоб прибрати присутні відколи або задирки.
Варто відзначити, що неправильно може бути встановлена не тільки голка, а й інші елементи швейної машинки. Часто вся причина криється в тому, що людина неправильно встановила регулятор натягу, і нитка не витримує настільки сильного натягу або ж невірно було встановлено штовхач. В такому випадку нитка не зможе нормально рухатися далі, а буде плутатися і рватися під час шиття. Проблема вирішується дуже просто – достатньо правильно встановити кожен з елементів і перед початком роботи все ще раз ретельно перевірити.
Невірне регулювання шпульного ковпачка часто зустрічається серед новачків. Вирішити питання можна тільки шляхом перегляду спеціальних відео або ж за допомогою більш досвідченого фахівця. Надалі варто починати перевірку причин обриву нитки саме зі ступеня її натягу і того, чи немає в шпульковому ковпачку засмічень.
Для комфортної та якісної роботи з різними тканинами, необхідно також виключити такі моменти:
Ставитися до цієї проблеми варто з усією відповідальністю, адже постійний обрив нитки під час роботи не тільки приносить масу незручностей, але ще і може стати причиною псування тканини або ж готового виробу. Варто ретельно перевірити стан матеріалів і обладнання, а також виключити всі можливі причини виникнення такої неприємної і клопіткої проблеми. Налаштовувати швейну машинку правильно можна навчитися тільки з часом. Далеко не кожна людина з першого разу запам'ятовує, як все необхідно робити.
Якщо самостійно з проблемою розібратися не вдається, то в такому випадку краще звернутися до фахівця. Він зможе максимально точно встановити причину обриву нитки, а також усуне її і детально розповість власнику обладнання про те, як це робити, щоб можна було в подальшому обійтися без допомоги професіонала.
Останні новини
Вгору